HAKKIMIZDA

REK-DAĞ

Reklamcılık, Mali Müşavirlik, Yayıncılık ve Dağıtım Ticaret Limited Şirketi

Ortaklar
Abdullah Akosman & Gönül Akosman

Müdür
Oğuzhan Akosman

Firmamız mükemmel kalite, zamanında hizmet ve müşteri memnuniyetini ön planda tutarak “Reklamcılık, Yayın Dağıtımı, Dayanıklı Tüketim Malları Satış ve Pazarlaması” hizmetleri vermektedir.

KALİTE POLİTİKAMIZ
REK-DAĞ olarak müşterilerimizin duyduğu güveni korumak, ihtiyaç ve beklentilerini en üst seviyede hızlı bir şekilde karşılamaktır.

MİSYONUMUZ
Üretimde, sürat ve fiyatta uygun avantajları sunmak maksadıyla hizmet edinmeyi amaç edinmiştir.

VİZYONUMUZ
1965’den bu yana kaliteden ödün vermeden sunduğumuz hizmetleri, kendi alanımızda başlattığımız öncü çalışmaları, sürekli yenilenen teknolojisi ile hep daha kaliteli ve tam zamanında sunmak, birikimlerimizi bilgi ve tecrübemizle harmanlayarak gelecek kuşaklara aktarmak.

—————————————————————————

REK-DAĞ DAĞITIM’IN KURULUŞU
1965’lerde, yüksek öğrenim için İstanbul’a geldiğimde, hayırlı bir tesadüf sonucu kendimi basının içinde bulmuştum. Milliyet Gazetesi’nin dağıtım departmanında işe başlamam, gazetelerin dağıtım sorunlarını yakından öğrenmeme vesile olmuştu. O yıllarda Hürriyet Gurubu, kendi yayınlarını kendi adıyla anılan şirket vasıtasiyle dağıtıyordu. Karşı gurup ise, Milliyet, Tercüman, Cumhuriyet ve Hayat-Ses gurubu idi. Bu gurubun şirketi GAMEDA idi. Bu guruplara dahil olmayan İstanbul gazete ve dergilerinin bir dağıtım şirketi yoktu! Bu boşluğu gördüm ve değerlendirmek istedim. Önce Mehmet Şevket EYGİ’nin çıkardığı Bugün gazetesinin dağıtımıyla REK-DAĞ Dağıtımın temellerini atmış oldum. Ardından Babıalide SABAH Gazetesi müşterimiz oldu. Dergi ve kitaplar derken REK-DAĞ büyümeye başlamıştı. Üstad Mehmet Şevket EYGİ ile tanışmam, sahibi olduğu Bugün Gazetesi’nde yazı yazabilmemin yolunu da açmıştı. Yazılarım beğeniliyor, takdir topluyordu. Bu bana büyük cesaret verdi. REK-DAĞ, Reklamcılık ve Dağıtım kelimelerinin ilk hecelerinden oluşuyordu. Reklam şirketlerinin isim ve ayırıcı kelimesi Basın İlan kurumu tarafından veriliyordu. 15/03/1971 tarihinde 648 sayı ile REKDAĞ ayırıcı kelimesinin iznini Basın İlan Kurumu’ndan almıştım. O tarihte Türkiye’de 108. reklam şirketi olmuştuk. Şuanda bu rakkam 110 binin üzerindedir. 1972’de Yeni Çağrı kültür sanat dergisini yayınlamaya başlamıştım. İlk şiir antolojisini de 1972 de yayınladım. YAY-SAT, TURKUVAZ dağıtım Türkiye genelinde, REK-DAĞ ise Ankara, İzmir ve tüm Marmara Bölgesini kapsayacak şekilde günlük gazete dağıtımlarını sürdürmektedir.

Abdullah Akosman
01/06/2011